Novy

Your kitchen’s secret ingredient


Počátek historie belgické společnosti Novy sahá do roku 1907, kdy cyklistický závodník Hillaire Lannoy zakládá obchod a výrobu jízdních kol. V roce 1965 se rodinná firma Novy vyrábějící jízdní kola a motocykly rozhodla využít své výrobní know-how a zahájila produkci odsavačů par a varných desek pro domácnost. V následujících letech se Novy stal vynálezcem štěrbinového odsávání a technologie tlumení hluku a získal mnohá ocenění za své výrobky.

Dnes je společnost Novy uznávaná jako výrobce vysoce kvalitních a mimořádně tichých odsavačů par, varných desek a nově také designových svítidel. Prioritou při vývoji a výrobě odsavačů par je nejnižší možná hlučnost a vysoká účinnost odsávání, které přináší celkově příjemnou atmosféru v kuchyni. Od roku 2021 je Novy součástí americké společnosti Middleby Group, což výrazně posiluje jeho pozici na mezinárodních trzích.

PROHLÉDNOUT KATALOG


Stropní odsavače

Stropní odsavače Novy jsou známé svým mimořádně tichým provozem a efektivním odsáváním. Stále více zákazníků dává stropním odsavačům přednost díky jejich minimalistickému designu a s ohledem na propojení kuchyně s obývacím prostorem.

Novy má v nabídce celkem 38 typů stropních digestoří v mnoha technických provedeních, velikostech a s různými typy motorů. Pro náročnější zákazníky je tu řada Pureline Pro nebo recirkulační podstavný odsavače Cloud. Velmi oblíbené jsou odsavače Pureline Compact, které díky své výšce 19,5 cm vejdou i do stropních podhledů s omezenou výškou.

 

Varné desky s odsavačem

Prostor v kuchyni je luxus. Představte se, že můžete optimálně využít každý prostor, aniž byste byli rušeni nežádoucími vizuálními prvky. Naše systémy odsávání v pracovní desce se vysunou, aby zachytily výpary hned u zdroje, a po použití se zasunou zpět do pracovní desky. Pro ty, kteří oceňují jemný minimalistický design, nízkou hlučnost a efektivitu odsávání. Seznamte se s naším prémiovým modelem Panorama, oceněným cenou RedDot Design, a s dalšími modely Easy, Up a One.


Ostrůvkové odsavače

Ostrůvkové odsavače Novy jsou nejenom krásným designovým kouskem ve vaší kuchyni, ale také technologicky vyspělým spotřebičem s nejnižší hlučností a vysokou účinností odsávání. Díky technickým vychytávkám, jako je štěrbinové odsávání nebo monoblok recirkulační filtry, vám ostrůvkové odsavače Novy zajistí příjemné klima ve vaší kuchyni, aniž by vás při tom rušily zbytečným hlukem.

V nabídce ostrůvkových digestoří najdete tradiční komínové odsavače se štěrbinovým odsáváním Flatline, nebo prémiové designové odsavače Phantom a Mood. V případě modulárního systému Pureline Frame si můžete sami vybrat z mnoha velikostí a variant ostrůvkového odsavače s policemi zavěšených na rámech.


Designová svítidla

Výjimečná nová svítidla v nabídce společnosti Novy pochází od dua holandských designérů Matthijse Jansena a Jorga de Bonta. Jejich originalita spočívá nejenom ve vytříbeném minimalistickém designu, ale zejména v jejich ovládání gesty. Pomocí pohybu ruky můžete svítidla zapnout, nastavit jejich intenzitu a teplotu bílé barvy a nebo určit barvu ambientního osvětlení, které svítí směrem nahoru. Nabídka představuje tři různé varianty svítidel – Shelf, které zároveň slouží jako police, nástěnné svítidlo Wall a závěsný Pendant.

VIDEO KE SVÍTIDLŮM NOVY


Odsavače do horní skříňky

Odsavače integrované v horní skříňce jsou jedním z nejžádanějších řešení odsávání v kuchyni. Novy nabízí několik řad těchto odsavačů s minimální hlučností, vysokou účinností odsávání a vynikajícím technickým zpracováním. Velká pozornost je věnovaná také detailům, které chrání nábytek proti výparům a které umožňují jednoduché a příjemné používání.


Varné desky

U Novy najdete širokou nabídku varných desek, ať už se jedná o indukční desky, varné desky systému Domino nebo unikátní plynové hořáky. Všechny tyto výrobky nabízí vysokou úroveň zpracování a vyspělé technologie. Důležitou vlastností většiny modelů je konektivita: z indukčních desek Novy můžete snadno ovládat funkce odsavačů par Novy, a to díky technologii InTouch.

Mimořádnou pozornost si zaslouží unikátní plynové hořáky Novy Gas Pro. Elegantní černé litinové hořáky jsou umístěny přímo na pracovní desce, čímž vzniká jedinečný estetický zážitek. V nabídce je několik kombinací od jednoho do pěti hořáků v s různým rozmístěním na pracovní desce.